Matbaa

Kartvizit

Yazar : Gürteks Matbaa         Tarih : 19 Eylül. 2018.           Kategori : Grafik Tasarım, Matbaa

KARTVİZİT

Kendiniz için basılı kartlarınız varsa, kutuyu ilk açtığınızda heyecan seviyesini iyi biliriz. Daha önce hepimiz bu heyecanı yaşadık. Kartın ağırlığını hissetmek için kartvizitin alınması, hatta kartın dayanıklılığını test etmek için bazı “parmak ile bükme ” tekniğini kullanırız. Aşağıya baktığınızda ve isminizi mükemmel bir yazı ve renkte kağıda yazıldığını gördüğünüzde içiniz kabarır. Bu küçük kartların sizi işinizi bir üst düzeye taşıyacak bağlantılara yönlendirebileceğini bilerek kendinizle gurur duyarsınız.

Başkalarıyla iletişim kurmak, her gün yaptığımız bir şeydir. Bu iletişimi potansiyel bir iş görüşmesi haline getirme yeteneği, işimizi büyütmeye yardımcı olan şeydir. Kartvizit, bu iletişimi sağlamlaştırmaya yardımcı olan somut bilgi aracıdır.

KARTON KARTVİZİT

Bu kesinlikle kartvizitler için en çok kullanılan malzemedir. Matbaalar, ince, kalın ve parlaktan mata kadar farklı kağıt ve baskı özelliklerine sahiptir.

Kağıt ağırlığı ve renginde değişebileceği gibi fiyat da değişebilir. Düşük fiyat için çok ince bir kart alabilirsiniz, ancak bu kağıdın kalitesi mükemmel değildir. İnce kağıt kolayca çatlama eğilimi gösterir ve katlanmış veya çizik gibi görünmeye başlar. Daha fazla bütçe ayırmak ve kalın kartlara yönelmek daha iyidir. Ancak son yıllarda yaygınlaşan kalın gramaj kartonlar ile elde edilen oval kesim kartvizitler çok popülerdir.

OVAL KESİM KARTVİZİT

Estetik açısından en çok tercih edilen bir kartvizit modelidir. Kartvizit ‘in dört kenarının oval olarak kesilmesi oluşur. Müşterilerinize daha esnek bir mesaj iletmesi en iyi bilinen yeteneğidir. Firmanızın esnek çalışma yeteneklerini karşı tarafa iletmekle kalmayıp aynı zamanda profesyonel olarak firmanızı temsil eder. Oval kesim kartvizitlerde dikkat edilmesi gereken bir husus tasarımda kullanılacak tipografi, logo, biçim gibi materyallerin iyi hesaplanması gerekir.

 

ŞEFFAF / PLASTİK KARTVİZİT

Son dönemde oldukça popüler olan şeffaf kartvizitler firmanızın itibarını ve marka algısını en üst seviyede gösterecek yeteneklere sahiptir. Yetenekleri ve fiyatı doğru orantılı olan şeffaf kartvizitler karton kartvizitlere göre daha pahalıdır.

Esnek yapısı, buzlu cam zemini ve şeffaf oluşu profesyonelce tasarlanmasını gerektirmektedir. Aksi takdirde çift taraftan görüneceği için tasarım hatası pahalıya mal olabilir.

YALDIZ BASKILI KARTVİZİT

En çok mücevher sektöründe kullanılan yaldız baskılı kartvizitler altın ve gümüş görünümlü özel baskı teknolojileri ile hazırlanmaktadır. Kullanılan teknoloji sebebi ile fiyatları normal kartvizitlere göre daha pahalıdır. Abartılı bir sunum istemiyorsanız bu modelleri tercih etmeden iyi düşünmelisiniz. Firmanızı olduğundan fazla abartılı bir noktada ya da farklı sektörde göstererek yanlış bir seçim yapmaktan çekinin.

AHŞAP KARTVİZİT

Gelişen lazer teknolojisi ile beraber gelen bir çok üründen birisidir. Her bir ahşap kartvizitin tek tek lazer ile kesilerek ya da markalama ile hazırlanmaktadır. Kullanılan lazer teknolojisi yeni olduğu için fiyatları yüksek seviyelerdedir. Tercih edilebilir lüks ve zarif bir algı yaratmada üstüne yoktur. İstediğiniz adette hazırlanmaktadır.

 

Diğer portföyümüze bakın

Diğer portföyümüz

Katalog Tasarımı

Grafik Tasarım