Grafik Tasarım, Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik

Yazar : Gürteks Matbaa         Tarih : 12 Kasım 2018.           Kategori : Kurumsal Kimlik

KURUMSAL KİMLİK

İster yeni bir girişime başlıyor olun ister mevcut bir ürünü yeniden yaratın, pazarlama stratejinizin en önemli yönü kurumsal kimlik imajınızdır. Tüketicilerin rakiplerinize kıyasla işlerini algılayış şeklidir. Marka kimliğine kolayca ulaşılamamaktadır ve şirketlerin genellikle şirketin felsefesini tanınabilir bir şekilde iletmenin başarılı bir yolunu bulmak için çok fazla zaman ve para harcaması gerekir. Burada devreye Gürteks Matbaa olarak biz giriyoruz. Yapılması gereken tüm marka ve rakip analizleri doğrultusunda sizlere sunduğumuz istatistik raporlarımız ile firmanızın kurumsal kimlik tasarımlarımız ile sizleri zirveye taşıyoruz.

Müşteri yaptığınız işte ne kadar iyi olduğunuzu satın almaz. Kim olduğunuz konusundaki iyiliğinizi satın alır.

–  Harry Beckwith

Neden bir kurumsal kimlik ihtiyacı vardır?

Bir marka kimliğinin, şirketinizin başarısında bir fark yaratabilecek birkaç önemli görevi vardır;

Görsel bir dil geliştirir. Güçlü bir görsel dil, marka bilinirliğinizi artırır ve doğru orantılı olarak sektördeki itibarınızı artırır.
Kurumsal kimliğinizin unsurları, işletmeniz ile doğrudan ilişkilendirmeleri uyandırır.
Sizi rakiplerinizden ayrı kılar. Markalama, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi diğer şirketlerin sunduğu ürünlerden ayırt etmek için güçlü bir araç olabilir.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimliğiniz, logo ‘dan şirket belgelerine kadar bir dizi uyumlu tasarım içerir.

Renk uyumu

Markanızın özünü yakalamak için en iyi paleti ararken, farklı renklerin insan algısını nasıl etkilediğini öğrenin. En iyi seçimi yapmak için konu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Şirket Adı

Marka adı ve slogan gibi metin bileşenleri, işinizi akıllı ve özlü bir şekilde karakterize etmeyi amaçlıyor. İsminizin ve sloganınızın şirketiniz hakkında yalnızca önemli bilgileri içerdiğinden emin olun. Yazı tipi, yanlış yapmak istemediğiniz başka bir şeydir. İşletmeniz ile senkronize edilecek yazı tipini nasıl seçeceğiniz ile ilgili bilgi edinin.

Logo

Logo, görsel resminizi oluşturan ve müşterilerin dikkatini çeken bir grafik veya metin parçasıdır. Ayrıca, şirketinizin kişiliğinin en bilgilendirici ve özlü öğesidir. Şirketinizin simgesi tüm kurumsal tasarımlarınız da görünür ve ürünlerinizi kolayca tanımlanabilir hale getirir.

Kurumsal Matbaa

Kurumsal matbaa – kartvizit, antetli kağıt, afiş, zarf ve daha fazlası – marka kimliğinizin diğer unsurlarını içerir. Temiz ve tutarlı kurumsal matbaa işleri, işinizi güvenilir ve önemli kılar.

Diğer portföyümüze bakın

Diğer portföyümüz

Logo Tasarımı

Grafik Tasarım

Web Site Tasarımı

Grafik Tasarım

Katalog Tasarımı

Grafik Tasarım